E-rezerwacje w Wydziale Komunikacji już możliwe

Dodana: 4 luty 2020 10:10

Zgodnie z zapowiedziami,  istnieje już możliwość zarezerwowania w Wydziale Komunikacji kolejki na konkretną godzinę, w sprawach dotyczących praw jazdy i rejestracji pojazdów.

Dziś obsłużyliśmy pierwszych interesantów, którzy skorzystali z możliwości rezerwacji w systemie e-kolejka. Aby umówić się na konkretny dzień i konkretną godzinę, należy utworzyć konto i następnie zalogować się w panelu „Rezerwacje”, link poniżej: 

https://kolejka.powiatbia.pl:11443/pol/login

Bezpośredni  dostęp do usługi e-kolejka jest  też ze  strony internetowej www.powiatbialostocki.pl.  Z prawej strony jest zakładka  E-REZERWACJA  W  WYDZIALE KOMUNIKACJI.

Po wygenerowaniu i wydrukowaniu kodu z usługi „Rezerwacje”, w dniu wizyty w Urzędzie przy ul. Borsuczej 2 należy wydrukować bilet z biletomatu, stojącego na parterze Starostwa i wówczas zostaniemy przywołani do okienka (w pierwszej kolejności przed osobami czekającymi w kolejce). Możliwość zarezerwowania kolejki przez Internet istnieje w Starostwie co godzinę – podkreśla starosta Jan Perkowski. Czyli np. do odbioru stałego dowodu rejestracyjnego dziennie może zarezerwować swoją wizytę 8 osób.

Co istotne, osoba, która np. ma umówioną kolejkę na godz.10.00, może pobrać bilet z kolejkomatu 15 minut przed tą godziną i 15 minut po – czyli  między 9.45 a 10.15. W innych godzinach usługa ta nie będzie możliwa.