Dzieci z Krasnego z upominkami od Zenka Martyniuka

Dodana: 5 grudzień 2019 13:30

4 grudnia 2019 r. w centrum Białegostoku Zenek Martyniuk wcielił się w rolę św. Mikołaja. - W zeszłym roku przyjechałem do Domu Dziecka w Krasnem i tam rozdałem paczki. Dziś robię to w centrum Białymstoku przy choince. Warto pomagać, zwłaszcza tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują - mówił Zenon Martyniuk.

Przed zabawą w Mikołaja, Zenek Martyniuk wspólnie z dziećmi wypuścił karpia do stawu koło Pałacu Branickich. Towarzyszył temu śpiewany razem jeden z najsłynniejszych utworów wokalisty - "Przez twe oczy zielone". Po przejściu na pobliski Rynek Kościuszki, Zenek wręczył dzieciom paczki. Potem wszystkie go przytuliły i śpiewały z nim kolędy.

Współfundatorem paczek była firma Unicell Poland z Wasilkowa, która już od kilku lat współpracuje z Domem Dziecka w Krasnem. - Wyremontowaliśmy jeden z budynków, wspólnie z dziećmi malowaliśmy tam murale. Kiedy pojawiła się okazja, by razem z Zenkiem Martyniukiem wręczyć dzieciom słodkości, nie zastanawialiśmy się ani chwili - mówił przedstawiciel firmy Maciej Aronowicz.

 

W 3 domach dziecka w Krasnem wychowuje się łącznie 49 dzieci. Najmłodszy wychowanek ma rok, najstarszy 21 lat. Placówkę prowadzi Powiat Białostocki.