Decyzja Zarządu Powiatu o zakupie karetki do SP ZOZ Łapy

Dodana: 14 kwiecień 2020 12:01

8 kwietnia 2020 r. Zarząd Powiatu podjął decyzję o przeznaczeniu na zakup karetki 166 364 zł. Cena pojazdu to 169 500 zł. "To była szybka decyzja. Zarząd mógł ją podjąć samodzielnie dzięki zapisom w ustawie antykryzysowej"- wyjaśnia starosta Jan Bolesław Perkowski. "Zakup ambulansu usprawni transport pacjentów zgodnie z zaleceniem Sanepidu do: szpitali dedykowanych, izolatoriów, na kwarantannę domową - wyjaśnia dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łapach Urszula Łapińska. I dodaje, że do tej pory szpital nie miał takiego pojazdu i korzystał z usług podwykonawców.

Ambulans będzie służyć mieszkańcom całego powiatu białostockiego – zapewnia wicestarosta Roman Czepe. Po wygaśnięciu epidemii, zostanie w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, który wraz z lądowiskiem powstaje w łapskim szpitalu.