Będzie nowy most na rzece Narew w miejscowości Łaś-Toczyłowo

Dodana: 13 maj 2019 11:25

Przez dwa lata władze gminy Zawady, z wójtem Krzysztofem Wądołowskim na czele dokładały wszelkich starań, by pozyskać fundusze na budowę nowego mostu. Dzięki przychylności ówczesnego Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, Wicewojewody Jana Zabielskiego i radnego Sejmiku Sebastiana Łukaszewicza udało się pozyskać dotację w wysokości 1 807 000,00 zł z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie klęsk żywiołowych. To 80% wartości zadania. Wkład własny Gminy Zawady wynosi 474 000,00 zł.

Uroczyste podpisanie umowy na budowę nowego mostu drogowego wraz z rozbiórką mostu istniejącego nastąpiło 7 maja 2019 roku przy starym moście. Obecni byli:

• Poseł Krzysztof Jurgiel – były minister rolnictwa,
  • Kazimierz Gwiazdowski – Poseł na Sejm RP,
  • Jan Bolesław Perkowski – Starosta Powiatu Białostockiego,
  • Sebastian Łukaszewicz – radny Sejmiku Województwa, - Zdzisław Łukaszewicz – z Zarządu Powiatu Białostockiego,
  • Adam Backiel – radny Powiatu Białostockiego,
  • Marek Szydłowski – Wójt Gminy Trzcianne,
  • Profesor Henryk Wnorowski,
  • Dariusz Targoński – Przewodniczący Radny Gminy Zawady,
  • Ireneusz Czarnowski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Zawady,
  • Michał Zajkowski – radny Rady Gminy Zawady,
  • Zdzisław Grabowski – sołtys miejscowości Łaś-Toczyłowo,
  • Teresa Klepacka, była radna Rady Gminy Zawady,
  • Ireneusz Toczyłowski – wykonawca inwestycji,
  • Dariusz Lendzioszek – autor projektu nowego mostu.

Wykonawca robót budowlanych ma ukończyć pracę do 31 października 2019 roku. Tym samym okoliczni mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego mostu już w listopadzie 2019 roku.