Ambulans w Szpitalu Powiatowym w Łapach

Dodana: 14 kwiecień 2020 12:44

Zakup ambulansu usprawni transport pacjentów do innych szpitali, izolatoriów lub na kwarantannę domową. Do tej pory szpital nie miał takiego pojazdu i korzystał z usług podwykonawców – wyjaśnia dyrektor SP ZOZ Łapy Urszula Łapińska. Decyzję o zakupie karetki podjął Zarząd Powiatu Białostockiego. Od zgłoszenia takiej potrzeby przez dyrekcję Szpitala, do przyjazdu karetki do Łap, minęły zaledwie 4 dni - cieszy się starosta Jan Bolesław Perkowski. I dziękuje powiatowym radnym i Zarządowi za przychylność w tej sprawie. Ambulans kosztował blisko 170 tys.zł. Niemal cała kwota pochodziła z budżetu Powiatu Białostockiego, któremu podlega SP ZOZ. Resztę dołożył szpital.

Wicestarosta Roman Czepe wyjaśnia, że zakup karetki byłby konieczny w niedługiej przyszłości, bo w Łapach powstaje Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem. Epidemia przyśpieszyła ten zakup. Po jej wygaśnięciu, ambulans będzie również wykorzystywany do transportu pacjentów na dializy.